Лікувальні властивості та застосування стільникового меду.

Стільниковий мед, розфасований і запечатаний бджолами - це елітний продукт бджільництва.

Восковими пластинками бджоли закривають комірку лише з повністю зрілим медом. Саме під кришечкою зосереджується найбільша кількість бджолиних ферментів, які консервують його, зокрема лізоцим. Ця речовина сприяє підвищенню імунітету організму людини.

Стільниковий мед також містить прополіс.

Лiкувальнi властивостi воску


Крім технічного застосування, віск, як і мед, має важливі лікувальні й інші дивні властивості, що успішно використовуються людьми з дуже давніх часів до наших днів.

Скіфи, що кочували в Причорноморських степах, використовували властивості, що консервують, воску для бальзамування трупів своїх царів і інших знатних державних людей.

Натуральний віск широко застосовується в косметиці як продукт, що добре усмоктується шкірою й надає їй гладкий і ніжний вид.

 

Лікувальні властивості різних медів

Акація – свіжий мед прозорий, кристалізується повільно, дрібними кристалами, після чого набуває біло-молочного кольору, салоподібної консистенції. Використовується як загальнозміцнюючий засіб, заспокоює кашель. Дуже корисний при простуді, захворюваннях центрально-нервової системи, шлунково-кишкового тракту, захворюваннях печінки, нирок, жовчовивідних шляхів, при атеросклерозі.



Глід – корисний при функціональних захворюваннях серця, тахікардії, гіпертензії, атеросклерозі та серцевої недостатності, а також при неврозах, клімаксі, підвищеній функції щитовидної залози.

Настоянка на мертвих бджолах

Підмор - тіла мертвих бджіл



Бджолиний підмор - потужні ліки нетрадиційної медицини.

Підмор зимового типу складається з тіл мертвих бджіл, що містять в собі отруту і неперетравлені залишки кишківника.

Цілющі властивості обумовлені наявністю в ньому цінних біологічно-активних комплексів:

Екстракт личинок воскової молі

Екстракт личинок воскової молі – сильний імуномодулятор.

Він володіє вираженою захисною дією на органи дихання, покращує дренажну функцію бронхів і тому ефективний при лікуванні бронхіту, пневмонії, бронхіальної астми, алергії і навіть туберкульозу.

Екстракт є антибактеріальним і противірусним препаратом широкого спектру дії.

Встановлена противірусна і бактерицидна активність препарату, в тім числі проти збудників мікробактерій туберкульозу за рахунок ферменту церрази, здатного знищити жиро-воскову оболонку збудника. Тому так важливо приймати препарат в період високої захворюваності респіраторно-вірусними інфекціями та епідемії грипу- осінню і зимою.

Гомогенат трутневий

Трутневе молочко (ТМ) – це цінний біологічно активний продукт. Окрім білку, по вмісту якого наближається до м’яса і грибів, він містить унікальний комплекс корисних речовин: амінокислоти, вітаміни, ферменти, мікроелементи і т.д. На 50% гомогенат складається з тих же компонентів, що і маточне молочко. Особливою популярністю ТМ користується в Японії, Китаї, Кенії та Румунії.

Завдяки такому унікальному комплексу речовин, ТМ сприяє відновленню біохімічних і масометричних характеристик сім’яників та передміхурової залози, виступаючи стимулютором центральних механізмів регуляції інтенсивності утворення андрогенів.

Гомогенат трутневий володіє наступними властивостями:

  • має тонізуючий вплив на організм людини
  • покращує апетит, нормалізує сон
  • сприяє регуляції центральної нервової системи
  • відновлює обмін речовин
  • сприяє стабілізації артеріального тиску
  • перешкоджає розвитку атеросклерозу, знижуючи рівень холестерину в крові
  • покращує діяльність ендокринної системи
  • підвищує статевий потяг, та витривалість до високих фізичних та емоційних навантажень

Воскова мазь

Гайморит.
Розтопленою в столовій ложці й відразу набраною в піпетку маззю закапують ніс за найгостріших гайморитів. Щоб вона не застигла, потрібно робити це поквапом. Мазь діє дуже швидко. Досить закапати маззю ніс разів зо два з інтервалом між закапуваннями в одну годину, і можна досягти значного ефекту навіть у задавнених випадках. Вона потужно пробиває гайморові пазухи й витягує гній.

Отити.
Скрутити джгутик із ватки, змочити в мазі й вставити у вухо. За потреби міняти джгутик, одночасно змащувати маззю за вухом. Мазь витягує гній, усуває запальний процес.

Нариви в горлі.
Змащувати маззю горло, робити компрес на ділянку шиї. Якщо зробити все це звечора, щогодини повторюючи процедуру, то до ранку нарив прорве.

Квітковий пилок (бджолине обніжжя)

Квітковий пилок – це один з основних харчових продуктів бджоли. Прилетівши на квітку, бджілка треться об тичинки і збирає на себе пилок. Потім лапками зчищає його і відправляє до рота, де змочує слиною, при цьому вносить до нього свої ферменти та знешкоджує алергени, формує маленьку грудочку і вкладає цю грудочку до спеціальної кишеньки на задніх лапках. Тому такий пилок називається бджолиним обніжжям. Пасічник робить перешкоду на вході до вулика і грудочка обніжжя потрапляє до пилкозбірників. У такому вигляді ви можете бачити його у продажу.

Пилок, котрий потрапляє до вулика бджоли переробляють на пергу, яку згодовують молодим бджолам, щоб ті швидко розвивались.

Прополіс

З бруньок тополі, берези, осики та інших рослин бджоли збирають клейкі смолисті речовини. Принісши їх у вулик, вони змішують їх з воском та виділеннями внутрішніх залоз. Так утворюється прополіс. Саме він є причиною того, що різні мікроорганізми у вуликах майже не зустрічаються. Цю властивість помітили давно – ще в Древньому Єгипті прополіс використовувався при виготовленні ліків.

Прополіс – найсильніший природний антибіотик. Він знищує понад 100 видів бактерій, грибків і вірусів (а серед них збудників туберкульозу, сифілісу, дифтерії, грипу та ін.). Якщо до синтетичних антибіотиків мікроби рано чи пізно звикають, то звикнути до прополісу їм не вдається. Крім того, синтетичні антибіотики знищують не тільки шкідливу, а й корисну мікрофлору, що може викликати нові захворювання. Зате при лікуванні прополісом цього не спостерігається.

Маточне молочко

На Заході його називають “королівським желе ”. В свіжому вигляді маточне молочко представляє собою кремовато-білу рідину сметаноподібної консистенції з кислувато-пекучим смаком.

Молоді бджоли виробляють його самі і використовують для годівлі личинок. Ним же вони годують і матку. Завдяки такій дієті матка живе до 5 – 6 років, а робоча бджола, яка маточне молочко не вживає, живе лише 30 –40 днів, максимум (взимку) до 7 місяців.

Бджоли виробляють маточне молочко тільки тоді, коли споживають пилок. В молочці вони ще більше концентрують корисних речовин, ніж в пилку.

Маточне молочко – це концентрат концентратів!

_______________________
 tsehelyk@hotmail.com
  +38 032 238 13 31
  +38 098 195 38 74   Тарас
  +38 067 787 33 21   Оля
  м. Львів, вул. ак. А. Сахарова 16
_______________________
 tsehelyk@hotmail.com
  +38 032 236 72 21
  +38 096 450 27 45   Ірина
  м. Львів, вул. Куліша 36